Двірники підмітають подвір’я …

ЕКСКУРСІЯ ОДЕСЬКИМИ ДВОРИКАМИ

Тривалість:
2,5 години

Вартість:
150 грн – взрослый
50 грн – ребенок до 12 лет

Тип:
Пішохідна

Экскурсия по одесским дворикам. Тайные дворики Одессы

Ми вважаємо, що краще, ніж наш керівник, натхненник, а за сумісництвом строгий шеф Олександр Бабіч, про одеський дворик ніхто не розкаже. Насолоджуйтесь!) «Моє знайомство з Одесою почалося зі знайомства з жителями і життям одного з її дворів. Справа була на Пересипі. Двір був унікальний за своєю архітектурою (такого стилю не знайдеш ні в одному підручнику з містобудування), чудовий за національним складом (жоден із сусідів не підходив іншому за етнічною приналежністю) і вражаючий за атмосферою (там були раді всім, завжди і за будь-яких обставин).

У цьому одеському дворі було все, що в ньому мало бути: колонка з водою (де мили дітей, полоскали білизну і тільки-но почищених бичків одночасно); місце в кінці двору, куди належало «ходити дивитися на Місяць» (я не любив там «дивитися на Місяць» взимку – дуже піддувало знизу …); і був довгий загальний стіл, складений з десятка кволих конструкцій, накритих нескінченною тьмяною клейонкою.

Экскурсия по одесским дворикамНа третій день мого перебування я відправився здавати свій перший іспит в університет – твір з російської мови. До четвертої години дня, втомлений і не дуже задоволений своїми літературними потугами, я увійшов у дворик, який тільки нещодавно мені надав притулок, мріючи хоч трохи поїсти і впасти відсипатися.

Ага, розмріявся! На всю довжину двору був накритий щедрий одеський запашний стіл, за яким сиділи всі громадяни двору разом з немовлятами і сусідською поштаркою. Майже всі (виключаючи немовлят, але не виключаючи поштарку) були нетверезі.

Моя поява була зустрінута радісної какофонією, загальний зміст якої зводився до тез: «Як добре, що ти прийшов, а то ми зачекалися!» і «Налийте Шурі скоріше та дайте вже йому щось поїсти, бо він голодний !!!».

Несміливо зайнявши місце за столом, я поцікавився приводом для такого бенкету. Відповідь мене спантеличив: «Ми зібралися, шоб випити за твоє успішне складання іспиту!»

 • Так я писав твір, і результат буде тільки післязавтра.
 • Так ми в тобі впевнені!!!

Як можна було не закохатися в цей двір та його мешканців (навіть зникнення вночі єдиних черевиків  вже не зіпсувало цього почуття)?! Як можна було не закохатися в це місто?!

З тих пір я люблю одеські двори та їх жителів … Я ЛЮБЛЮ ЦЕ МІСТО».

Як пізніше з’ясувалося, у кожного з екскурсоводів «Тудой-Сюдой» був «свій одеський дворик» в житті. І кожен накопичив свої теплі історії про одеські двори та їх аборигенів. Ось цим ми і будемо ділитися з вами на екскурсії…

Приходьте поблукати!

При індивідуальному замовленні можливе проведення екскурсії наступними мовами: російською, українською, англійською, польською, грецькою, іспанською.

Розклад екскурсії можна подивитися тут >>

Фотографії екскурсії «Дворики Одеси»

Замовити екскурсію «Одеськими двориками»

[ultimate_modal modal_title=”Замовити індивідуально” btn_size=”lg” btn_bg_color=”#3d1707″ btn_bg_hover_color=”#81d742″ btn_text=”Замовити індивідуально” modal_size=”medium” overlay_bg_opacity=”80″ img_size=”20″ img_close_background_color=”#3d1707″ btn_txt_color=”#ffffff” button_text_font_style=”font-weight:bold;”]


  [/ultimate_modal]

  Можливе замовлення індивідуальних екскурсій тільки для вашої компанії. Розрахунок вартості за запитом.

  [ult_buttons btn_title=”Переглянути розклад” btn_link=”url:https%3A%2F%2Ftudoy-sudoy.od.ua%2Fraspisanie-ekskursii%2F|||” btn_align=”ubtn-center” btn_size=”ubtn-custom” btn_width=”256″ btn_height=”45″ btn_title_color=”#ffffff” btn_bg_color=”#3d1707″ btn_bg_color_hover=”#81d742″ btn_title_color_hover=”#ffffff” icon_size=”32″ btn_icon_pos=”ubtn-sep-icon-at-left” btn_border_style=”solid” btn_color_border=”#3d1707″ btn_color_border_hover=”#81d742″ btn_border_size=”1″ btn_radius=”5″ btn_font_style=”font-weight:bold;” btn_font_size=”desktop:18px;” el_class=”external” rel_attr=”external”]

  Вартість пішохідної екскурсії за розкладом – 150 грн за дорослого і 50 грн за дитину до 12 років (діти до 6 років безкоштовно).

  7 коментарів

  1. Вернулись в Питер и уже скучаем по Одессе. Дворы Южной Пальмиры снятся жителям Северной. Знаем, что несмотря на сложности между нашими странами, всё будет ХОРОШО, и мы ещё погуляем по дворам Молдованки!!! А вас, Евгений, с друзьями ждём в Питере. У нас тоже есть что вам показать! )))

  2. Спасибо Андрею за экскурсию!Нам даже пришлось его “одолжить” другим туристам, фотку с Пушкиным хотели многие)). Во время экскурсии пришла приятная новость, мы присоединяемся ко всем поздравлениям и пожеланиям!

  3. Хотелось поблагодарить экскурсовода Надежду Андреевну за удивительный подарок – тематические экскурсии “Дворики Одессы” и “Криминальная Одесса” .Есть дар, который невозможно спрятать. Таким даром обладает Надежда Андреевна. Мощный интеллект, прекрасный язык,многоплано вое знание, чувство юмора и харизма (наверное. одесская) влюбили нас в Одессу навсегда.
   Ваши почитатели Ольга и Наталья

  4. Спасибо Светлане за потрясающую экскурсию!Одесс а-незабываемый город.Я сам из Санкт-Петербург а,но местный колорит Южной Пальмиры засел таки в глубину сердца. Порт,катакомбы, Привоз,дворики. … Влюбился в этот город и хочу снова сюда и только сюда. Очень надеемся на лучшее, чтоб все у нас стало, как прежде – мирно и дружно!!! Очень вдохновил “Гамбринус”.

  5. Год. Один год мы собирались написать этот отзыв. Конечно, если бы все было плохо, то сразу по возвращению из отпуска, мы бы двумя семьями сели за это дело и извели 7 листов. Ну, а теперь к делу.

   Экскурсия “Одесские дворики”, экскурсовод Надежда Андреевна. Было все, одесский колорит, истории и исторические факты, даты и анекдоты. И главное, Надежда Андреевна не просто очень хороший экскурсовод, она знает и любит этот город, помогла и всей нашей компании, взрослым и детям полюбить Одессу. Экскурсия великолепна, и наше мнение, что это, в основном, благодаря экскурсоводу. Когда сели выбирать экскурсии во время приезда в Одессу этим летом, стало понятно, что пойдем на любую экскурсию с Надеждой Андреевной. На “Одесские дворики” постараемся пойти повторно !!!
   Спасибо ! Это было незабываемо и бесподобно !
   Отзыв появился благодаря планированию отпуска на 2016 г. и выбору экскурсий в Одессе.

  6. Огромное удовольствие и массу впечатлений получила от экскурсии. Надежда Андреевна доказала, что объять невозможное возможно! Необыкновенно вкусный язык!!! История Одессы и ее градоначальнико в, архитектурная, религиозная, культурная, криминальная… Всего и не перечислишь. По окончании все дружно аплодировали. Мы действительно были на шикарном необычном спектакле! И еще раз – браво мастеру своего дела!!!

  7. Это была не экскурсия в привычном смысле слова, это была прогулка по интересным местам со старым другом. Спасибо вам большое!
   /16.04, вёл Андрей “Пушкин”

  Залишити відповідь

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Post comment