Я жив тоді в Одесі курній

ЕКСКУРСІЯ «ЛІТЕРАТУРНА ОДЕСА»

Тривалість:
2,5 години

Вартість:
150 грн – дорослі
50 грн – діти до 12 років

Тип:
Пішохідна

Экскурсия Литературная Одесса

На мапі старої Одеси навряд чи знайдеться вулиця або провулок, який не був би пов’язаний з ім’ям кого-небудь із класиків світової літератури.

Відправляючись на екскурсію Одесою, завжди опиняєшся біля пам’ятних місць, де жили відомі письменники чи їх персонажі. Не дарма ж свою місто і таку прогулянку ним ми називаємо «Літературною Одесою».

Протягом екскурсії нам трапиться дім №13 по вулиці Пушкінській (колишня Італійська). Тут під час свого північного заслання жив Пушкін. На честь його перебування у місті одесити встановили 2 пам’ятники: один – на Приморському бульварі, інший – навпроти його будинку.

Під час літературної екскурсії можна зупинитися на сходах археологічного музею (який колись був першою публічною бібліотекою) і помріяти про далекі мандрівки та «Пурпурові вітрила», як колись юний Олександр Грін.

Одеську оперу відвідували Пушкін, Адам Міцкевич, Микола Васильович Гоголь. Тут схвильовано чекали на свої прем’єри П. І. Чайковський, А. П. Чехов, І. С. Нечуй-Левицький.

На одній з численних лавок Приморського бульвару любив сидіти В. Висоцький, коли приїжджав в Одесу. Його запрошували працювати на Одеську кіностудію Кіра Муратова, С. Говорухін, Г. Юнгвальд-Хилькевич, Г. Полока.

Марк Твен спеціально приїздив в Одесу, щоб побачити власними очима велику дивину – «Гігантські сходи», нині відомі як «Потьомкінські». Так, її ви теж побачите протягом цієї екскурсії.

Відповідно до однієї із старих Одеських легенд, на вулиці Надеждинській М. В. Гоголь спалив 2-й том «Мертвих душ». Тепер це вулиця Гоголя. А Мертві душі досі ходять залами цього будинку…

Героїв найстарішого района міста – Молдаванки – увіковічнили у своїх творах Шолом-Алейхем та Ісак Бабель. Пізніше там народився наш сучасник Михайло Михайлович Жванецький. А у дворику Літературного музею пам’ятник його портфелю знаходиться біля пам’ятника Рабіновічу, «Антилопі Гну» і морячці Соні.

І це ще далеко не всі одеські автори, про яких ви дізнаєтесь на екскурсії літературною Одесою.

Не втрачайте можливості відвідати цю дивовижну екскурсію, про яку не соромно буде потім розповідати.

При індивідуальному замовленні можливе проведення екскурсії наступними мовами: російською.

Розклад екскурсії можна подивитися тут >>

Фотографії екскурсії «Літературна Одеса»

Замовити екскурсію “Літературна Одеса”

[ultimate_modal modal_title=”Замовити індивідуально” btn_size=”lg” btn_bg_color=”#3d1707″ btn_bg_hover_color=”#81d742″ btn_text=”Замовити індивідуально” modal_size=”medium” overlay_bg_opacity=”80″ img_size=”20″ img_close_background_color=”#3d1707″ btn_txt_color=”#ffffff” button_text_font_style=”font-weight:bold;”]


  [/ultimate_modal]

  Можливе замовлення індивідуальних екскурсій тільки для вашої компанії. Розрахунок вартості за запитом.

  [ult_buttons btn_title=”Переглянути розклад” btn_link=”url:https%3A%2F%2Ftudoy-sudoy.od.ua%2Fraspisanie-ekskursii%2F|||” btn_align=”ubtn-center” btn_size=”ubtn-custom” btn_width=”256″ btn_height=”45″ btn_title_color=”#ffffff” btn_bg_color=”#3d1707″ btn_bg_color_hover=”#81d742″ btn_title_color_hover=”#ffffff” icon_size=”32″ btn_icon_pos=”ubtn-sep-icon-at-left” btn_border_style=”solid” btn_color_border=”#3d1707″ btn_color_border_hover=”#81d742″ btn_border_size=”1″ btn_radius=”5″ btn_font_style=”font-weight:bold;” btn_font_size=”desktop:18px;” el_class=”external” rel_attr=”external”]

  Вартість пішохідної екскурсії за розкладом – 150 грн за дорослого і 50 грн за дитину до 12 років (діти до 6 років безкоштовно).

  4 коментарі

  1. Совершенно с неожиданной стороны открыли для себя Одессу. Спасибо Инне Михайловне за потрясающую литературную экскурсию. Честно говоря, до приезда в Одессу даже не подозревали, что стооооолько писателей и поэтов там жили и творили. В какой-то момент экскурсии начало казаться, что в каждом одесском доме жил кто-то из «великих». А, может, так оно и было?!

   • Эмма, Вы правы в каждой строчке! У нас в Одессе в каждом доме, действительно жил (или живёт) кто-то из «великих». Просто они не все об этом знают. Но мы им об этом расскажем, а дальше, с помощью мемориальных досок, залатаем дыры на фасадах одесских архитектурных шедевров.
    Инне Михайловне передадим слова благодарности с превеликим удовольствием!

  2. Огромное спасибо за незабываемую экскурсию по литературной Одессе, всё было превосходно, а самое главное после вашей экскурсии кинулись перечитывать забытое и познавать новое. И кстати мы разместили в блоге несколько слов об экскурсии на что получили шквал вопросов о ней, мы всё всем объяснили, и уже есть масса желающих, так что если соотношение литературная/кр иминальная склонится в правильную сторону – мы тоже будем очень рады. И в следующий визит – с вами в катакомбы.

  3. Были в Одессе с подругой год назад. Сейчас могу смело сказать, что экскурсия по литературным местам стала одним из самых чудесных и ярких воспоминаний, за что огромное спасибо Александру. До сих пор в кошельке лежит визитка “на всякий случай”. А в этом году в Одессу поехала сестра с супругом, советовала им “Тудой-сюдой”, а сама обзавидовалась им 🙂
   Еще раз спасибо-спасибо -спасибо за эти чудеснейшие воспоминания)

   от девушки, плачущей при упоминании Пушкина

  Залишити відповідь

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Post comment